luni, martie 23, 2026
10.3 C
București

Monica Pop tună și fulgeră: Cum sa refuzi sa programezi un pacient pe motiv ca este nevaccinat?

Monica Pop tună și fulgeră. Medicul oftalmolog spune că este necesar să se ridice dreptul de practică în cazul doctoriței care a refuzat să programeze un pacient pe motiv că acesta nu era vaccinat.

“COLEGIUL MEDICILOR TREBUIE URGENT SA RIDICE DREPTUL DE PRACTICĂ DOCTORITEI CARE A REFUZAT UN PACIENT PENTRU CA ERA NEVACCINAT!

Desi i-a spus clar ca are certificat vedre pt ca era trecut prin boală! Dar si daca nu ar fi fost asa! Cum sa refuzi sa programezi un pacient pe motiv ca este nevaccinat? Ne dezicem total de asemenea atitudine, asemenea persoane trebuie excluse urgent din breasla medicală!

Citeste si…

Asteptam atitudinea Colegiului Medicilor si a Ministerului Sanatatii!”, a scris Monica Pop pe Facebook.

medic

Monica Pop dă de pământ cu Valeriu Gheorghiță

Recent, celebrul oftalmolog l-a desființat pe coordonatorul campaniei de vaccinare și nu poate să creadă că un medic infecționist poate face o asemenea afirmație. Despre ce este vorba, aflați din rândurile următoare.

ALTĂ PANICĂ?

Dle Dr. Gheorghiță, ASUMATI-VĂ!!! CUM ADICA IMUNITATEA NATURALĂ NU E ACCEPTABILĂ??!! CUM PUTETI SPUNE ASA CEVA CIND SE STIE CĂ E CEA MAI EFICIENTĂ MODALITATE DE IMUNIZARE??!!NU CRED CA UN MEDIC INFECTIONIST POATE FACE O ASEMENEA AFIRMATIE!!!

NU E CLAR CA S-AU ÎMBOLNAVIT F MULTI VASCINATI ? STITI CITI DIN CEI CARE AU AVUT ÎNAINTE BOALA ,FARA VASCIN, ( UNII NICI NU L-AU APUCAT)S-AU REINFECTAT??!! STIU CA MULT MAI PUTINI!!! DAR, DACA DVS STITI ALTCEVA, VREM PROCENTE OFICIALE ( NU CONTRAFACUTE) SI.. ASUMARE!!! Dar SI RASPUNDERE!!!

Citeste si…

Spune Dr. Gheorghită ca boala asta are risc cardio-vascular si la 1 an dupa vindecare?! Cine si cind a avut timp sa constate??!! Exista statistici ? Sa le vedem! Care e procentul? S-a constatat ca riscul cardio e mai mare la cei care au avut covid fată de riscul obișnuit, al celor care au boli si factori favorizanti??!!

Deci : Ff multi vascinati au facut boala, unii inainte dar cei mai multi, după! Deci, TOTI care au avut boala au risc se avc, infarct, etc???!!! Iar daca se spune ca toti au avut sau vor face boala, TOTI au risc dupa vindecare??!! CUM ADICĂ IMUNITATEA NATURALA NU E ACCEPTABILĂ???!!! VA DATI SEAMA CE SPUNETI??!!, a scris Monica Pop pe Facebook.

Citeste si…

Follow us on GoogleNews Doctorul zilei whatsapp channel

Ultimele știri

PONTURI. Un medic psihiatru dezvăluie tehnica simplă care te poate scăpa rapid de un atac de panică

Atacul de panică este o experiență intensă de frică...

Legătura nebănuită dintre colesterolul crescut și inflamația din organism

O acumulare de colesterol în artere poate provoca inflamații....

Semnal de alarmă de la OMS: Unul din cinci cazuri de tuberculoză rămâne nediagnosticat în Europa

Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS) avertizează într-un raport publicat...

Descoperire revoluționară în oncologie: “Tumorile se mănâncă singure”

Un studiu revoluționar publicat în Science Advances demonstrează că...
prospecte medicamente
spitale private

Subiecte

Cum alegi iaurtul corect. Biolog: Secretul stă în culturile active

Când cumperi iaurt, verifică întotdeauna eticheta. Biologul și lectorul...

Șapte cauze principale ale tulburărilor metabolice. Un medic specialist explică

Șapte cauze principale ale tulburărilor metabolice. Un medic specialist...

Citește și