marți, martie 24, 2026
7.6 C
București

A murit Israela Vodovoz. Ipotezele criminaliștilor: omor, sinucidere sau accident

Israela Vodovoz a murit. Israela a fost găsită moartă, în locuinţa ei, după ce timp de câteva zile, nimeni nu mai ştia nimic de ea.

Cu câteva zile înainte să fie găsită moartă în propria locuinţă, Israela a distribuit pe o reţea de socializare un mesaj care condamnă violenţa în familie.

 “Fiul spiritual” al Israelei a vorbit despre ultimele momente din viaţa acesteia. “Am vorbit acum o săptămână cu ea și mi-a spus că se simțea mai rău și de aceea nu ieșea din casă. Se simțea din ce în ce mai rău. Am vrut să mă duc în vizită, dar mi-a zis că nu primește pe nimeni din cauza energiilor. Făcea un tratament în care doctorul i-a spus să nu aibă tangențe cu nimeni, în casă”, a declarat Cristi Pietricică.

Israela a fost găsită moartă în baia locuinţei sale din Bucureşti. Uşa apartamentului a fost spartă de lucrători de la ISU. La faţa locului se află o echipă de la Serviciul Omoruri. În acest moment, se iau în calcul toate ipotezele: omor, sinucidere sau accident.

Se pare că de Israela nu mai dăduse nimeni de ea timp de 5 zile, după care avocata a chemat autoritățile pentru a intra în casa ei, forțând ușa. A fost găsită în baie, dezbrăcată. Israela Vodovoz a murit la vârsta de 67 de ani.

Citeste si…

Israela declara, într-un interviu recent, că are o boală cronică şi că, din această cauză, nu primeşte pe nimeni în casă.

“Simțeam ca ma afectau energiile din jurul meu şi am renunţat să mai apar la televizor de aceea. Am o boală grea, astm şi trebuie să o ţin sub control. Nu pot să ies, aerul poluat din Bucureşti… eu în altă parte, din unele motive nu pot să locuiesc, schimbările de temperatură pentru mine… sunt otravă. Am o boală cronică, nu primesc pe nimeni la mine.Eu fac 20 de paşi, la 50 de paşi devine greu. Eu îmi asum această izolare, nici copiii, nici nepoatele nu le primesc la mine. Dacă vorbesc acum aşa, fără să îmi trag sufletul, încă e bine. Am reţinut apă. Creierul e ok”, a declarat Israela Vodovoz.

Femeia de afaceri  și fostă dansatoare Israela a fost căsătorită cu Liviu Arteni şi împreună formau unul din cele mai noncoformiste cupluri, din cauza diferenţei de vârsta. Povestea de dragoste dintre cei doi a durat numai câţiva ani. Cei doi au divorţat în anul 2016, cu scandal.

Follow us on GoogleNews Doctorul zilei whatsapp channel

Ultimele știri

Situații în care concedierea gravidelor și a mamelor este ilegală

Concedierea gravidelor și a mamelor este strict reglementată în...

Pensionarii care pierd 2.800 de lei lunar dacă nu depun acest document până săptămâna viitoare!

Este stare de alertă pentru mii de pensionari români!...

Internări fictive la Turnu Măgurele. Măsurile anunțate de ministrul Sănătății și președintele CNAS

Internări fictive la Turnu Măgurele. Mai mulți angajați ai...

Ilie Bolojan anunță interzicerea pensionării anticipate și noi reguli pentru cumulul cu salariul

Sistemul public de pensii din România se află într-un...

HOROSCOP: Scorpion, Vărsător și încă 2 zodii vor trece prin încercări grele

HOROSCOP pentru 24 martie: Scorpion, Vărsător și încă 2...
prospecte medicamente
spitale private

Subiecte

Autocar răsturnat în Galați. Plan roșu activat în două județe

Un accident grav a avut loc sâmbătă dimineață pe...

Fost ministru, lovit de o mașină! Se afla pe trotinetă, alături de cei doi copii

Fostul ministru Ilan Laufer a fost implicat marți dimineață...

Citește și