joi, aprilie 16, 2026
20.6 C
București

Lumea muzicii în doliu: O voce îndrăgită a dispărut. Cauza decesului a fost făcută publică

Lumea muzicii în doliu: O voce îndrăgită a dispărut la doar 52 de ani. Cauza decesului a fost făcută publică. Anunțul decesului a fost făcut de un membru al familiei, printr-un mesaj publicat pe rețelele sociale.

Este vorba despre îndrăgita artistă Scouse Pink, anunță liverpoolecho.co.uk. Anunțu a întristat o lume întreagă.

Pink
Sursă foto: Pro TV

 Scouse Pink s-a stins

Pink a primit un diagnostic dur din partea medicilor, în urmă cu patru ani: cancer. Deși a urmat toate sfaturile doctorilor și a fost supusă mai multor intervenții medicale, în cele din urmă, boala a răpus-o.

Citeste si…

Doliu în lumea artiștilor

„A dus o luptă foarte grea în ultimii patru ani, însă, din păcate, și-a dat ultima suflare în această dimineață, cu Paul, Yvonne, Lynn, Julia și cu mine lângă ea, ținând-o de mâini.

Știm că mulți dintre voi ați iubit-o și că cei care au cunoscut-o îi vor simți lipsa pentru totdeauna, dar vă rugăm să le acordați lui Paul și copiilor timp să jelească și să se adune după pierderea lui Bev.

Vom anunța noi detalii despre înmormântare imediat ce totul va fi aranjat. Vă mulțumim tuturor”, a scris unchiul lui Scouse Pink pe Facebook.

De atunci, ea a urmat tratamente medicale complexe și mai multe proceduri, încercând să țină boala sub control.

Deși a continuat să apară în public și să transmită mesaje optimiste, starea sa de sănătate s-a deteriorat în ultimele luni.

Citeste si…

„Bev a început să lucreze aici, la Simmies, acum trei ani, distrându-ne și participând adesea la aniversările noastre. Își dorea întotdeauna să ia parte la petrecerile organizate aici. Am devenit rapid prieteni buni. Mereu râdeam, ne bucurăm de viață. Era o persoană frumoasă, cu o inimă de aur. O să ne lipsești, fato, ce luptătoare erai!”, a scris personalul pubului Simms Cross din Widnes, , unde artista a cântat regulat în ultimii trei ani.

Maria Mocanu
Maria Mocanu
Sunt Maria Mocanu și am o vasta experienţă profesională! Absolventă de Psihologie. Am inceput sa lucrez în presă în 2011, la EvzMonden, InfoActual, AnimalZoo, EVZ și Doctorul Zilei. Am o experiență în media de peste 15 ani, cu nenumărate articole publicate în online, dar și articole de specialitate medicale și informații referitoare la evenimentele curente.
Follow us on GoogleNews Doctorul zilei whatsapp channel

Citește și:

Ultimele știri

Horoscop 17 aprilie 2026. O zodie dă lovitura pe plan financiar. Vezi ce se întâmplă cu zodia ta

Horoscop 17 aprilie 2026. O zodie trece printr-o perioadă...

Guvernul Bolojan acordă 925 de lei în plus din mai 2026. Cine va primi banii

Ministerul Educației anunță extinderea programului de sprijin financiar pentru...

Ce NU ai voie să faci de Izvorul Tămăduirii. Obiceiuri strict interzise pe 17 aprilie

Sărbătoarea de Izvorul Tămăduirii, celebrată în Vinerea din Săptămâna...

Semnele care arată că vânătăile fără cauză clară pot indica o problemă medicală

Este deranjant să observi pe corp o vânătaie apărută...
prospecte medicamente
spitale private

Subiecte

Cancerul poate fi eliminat fără operație. Tratamentul care face tumorile să dispară complet în doar câteva luni

Tratamentele care activează sistemul imunitar împotriva cancerului produc rezultate...

Nutriția și prevenirea cancerului. Există alimente care protejează împotriva bolii?

 Influența dietei asupra apariției cancerului a fost, în ultimii...

Cancerul pulmonar după COVID-19, există un risc crescut pentru pacienți?

Potrivit unui studiu realizat de cercetătorii de la Joan...

Citește și